تبلیغات
samanniloofaryalmahdy - جینکو حافظه‌تان را تقویت می‌کند
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

جینکو حافظه‌تان را تقویت می‌کند
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 ساعت 09:26 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست میهن بلاگ 30 | ( نظرات )


گلفروشی

ضد تجمع پلاکت ها، ضد آلرژی، ضد آلزایمر، ضد آریتمی، ضد آرتریت، ضد آسم، ضد سرطان، ضد شکنندگی مویرگ ها، ضدتشنج، ضد افسردگی، افزایش دهنده ی حافظه، محافظ اعصاب و .... از خاصیتهای مفید این گیاه دارویی است.

جینکوبیلوبا
جینکو درختی است برگ ریز که قدیمی ترین گونه‌ی گیاهی به جای مانده در جهان می‌باشد. بعضی، قدمت وجود آن را بیش از 200 میلیون سال و برخی منابع بیش تر از 250 حتی 270 میلیون سال می‌دانند. این درخت ارتفاعی تا 37 متر قطری تا حدود متر را می‌تواند دارا باشد. عمر درخت گاهی وقتها تا هزار سال می‌رسد. برگ‌های این درخت زیاد ظریف زیبا به شکل بادبزن هستند . برگ جینکو رنگ سبز نسبتاً روشن بوده و همین رنگ به درخت زیبا یی خاصی می‌دهد.
این درخت دو پایه بوده، در پایه ی نر گل‌ها به صورت گل آذین سنبله و پایه ی ماده دارای میوه ای شبیه به گیلاس تولید می‌کند که ریشه ی آن در پاییز به روی درخت کامل شده به زمین می‌افتد.
میوه‌ی جینکو بخش گوشتی آب دار با بوی بد بوده و دانه‌ای در وسط آن است. این دانه شبیه دانه‌ی بادام می‌باشد و در برخی از مناطق آسیا به عنوان خوراکی به فروش می‌رسد. این درخت، بومی چین بوده و در ژاپن هم گسترش دارد. کشت جینکو در سال‌های اخیر در مناطق مختلف ی از جهان از عبارت در ایران معمول گشته است. این درخت دارای بیشتر شدن زیاد نماید آرامی می‌باشد.
تاریخچه:

با توجه به قدمت درخت که مربوط به بیش از 200 میلیون سال پیش می‌باشد، آن را به نام فسیل زنده یاد می‌کنند از آن جا که فسیل‌های به جا مانده از این درخت در نواحی جنوب شرقی چین و هندوچین پیدا شده است، احتمـا ل رویشگاه مهم آن در این نواحی به یقین مبدل شده است. به نظر می‌رسد که تمام جینکوهای موجود در آمریکای شمالی، اروپا و نقاط دیگر کره‌ی زمین در عصر یخبندان دوره‌ی اول از بین رفته فقط در چین از این خطر نجات یافته‌اند. این گیاه در سال 1710 به وسیله ی اگلبرت کمپفر به اروپا برده شد در سال 1771 توسط گیاه شناس مشهور ، لینه مورد تحقیق و نام گذاری علمی شد.

جینکو در چین به نام پنجه اردک گفته می‌شود؛ چرا که شباهت زیاد ی به آن دارد. این گیاه از گذشته به عنوان یکی از گیاهان ارزشمند چین محسوب می‌شده جهت آن آثار تقویت کننده‌ی قلب و ریه قایل بوده‌اند. در اسناد باقی مانده از طب چین گذشته این گونه استنباط می‌شود که پودر برگ‌های آن را به منظور بهبود آسم به طریقه ی استنشاقی استفاده می‌کرده اند. در دست نوشته‌های سانسکریت از اثرات عصاره‌ی این گیاه به عنوان اکسی ر زیاد کننده عمر یاد شده است.
ترکیبات مهم:

سری مورد استفاده‌ی جینکو برگ‌های آن می‌باشد که ترکیبات آن به شدت تحت تأثیر فصل برداشت آن است. بیش‌ترین درصد مواد و تغییرات آن، مربوط به فصل پاییز می‌باشد. به طور خلاصه ترکیبات با اهمیت زیاد آن حاوی موارد زیر است:

* فلاونوئیدها: بیش از 40 فلاونوئید مختلف تهم اکنون در برگ‌ها شناخته شده اند که حاوی بیلوبتین، جینکتین، ایزوجینکتین، سیادوپیتی زین، کورستین، کامفرول ایزورامنتین می‌باشند.

* ترپنوئیدها که بیش تردی ترین می باشند حاوی بیلوبالید، و جینگولیدهای A، B، C، J و M می‌باشند.

* اسیدهای آلی که از عبارت اسید شیکمیک، اسید وانیلیک، اسید آسکوربیک، اسید پاراکوماریک و مشتقات اسید بنزوئیک هستند .

* ترکیبات دیگر از عبارت کربوهیدرات، الکل‌ها، کربورهای خطی کتون‌های دانه که دارای حدود 38 درصد کربوهیدرات، 4 درصد پروتئین، 2 درصد چربی، آلکالوئیدها، اسید آمینه، گلوکزیدهای سیانوژنیک و فنل‌ها است.

اصولا عصاره‌ی جینکو را بر حسب وجود 24 درصد فلاونویید گلوکزیدها استاندارد می‌نمایند
اثرات مهم:

بیش از 400 تحقیق کلینیکی بر روی خاصیتهای جینکو صورت گرفته که اطلاعات مهمی از آن‌ها به دست آمده است؛ از عبارت این که اثرات عصاره جینکو به مراتب از اجسام خالص شده ی آن بیش تر است این نشان می‌دهد که اثرات سینرژیسم بین ترکیبات مختلف آن وجود داشته دارای ارزش است. آزمایش ‌های مختلف ی که بر روی آدم حیوان صورت گرفته به طریق خوراکی به شکل قطره کپسول بوده است.

از اثرات تایید شده ی جینکو که دارای ارزش می‌باشند موارد زیر را می‌توان نام برد:

1- تحریک گردش خون مغزی: نارسایی گردش خون در مغز می‌تواند باعث دلهره، اضطراب ، کمی حافظه، مشکلات شنوایی كم شدن تمرکز شده که این مواد می‌توانند با جینکو تخفیف یافته یا بهبود شوند. مصرف عصاره‌ی جینکو در 70 درصد از بیماران باعث ارتقا جریان خون مغزی شده است. بر اساس تحقیق در 112 نفر که نقصان گردش خون مغزی داشته اند و مبوسیله سن آن‌ها 5/70 سال بود، مصرف روزانه ی 120 میلی گرم عصاره‌ی جینکو به مدت سال باعث کاهش گیجی، سردرد بیشتر شدن حافظه‌ی کوتاه مدت شد. حدود 40 کار کلینیکی در مورد استفاده‌ی 120 میلی گرم روزانه عصاره جینکو به مدت 4 تا 6 هفته صورت گرفته که همگی افزایش گردش خون مغزی را نشان دادند.

2- مصرف عصاره‌ی جینکو به عنوان کاهش اضطراب و دلهره تاثیر گذار بوده است.

3- در بیشتر شدن حافظه تاثیر گذار است.

4- تحریک گردش خون عمومی به خصوص در افراد مبتلا به آسم را باعث می‌شود.

5- ویژگی آنتی اکسی دان و حفاظت از اعصاب را دارا است.

6- اثر بهبود ی مثبتی در اکنون ت جنون (هم اکنون تی شبیه به آلزایمر) دارد.

در مشاهدات اخیر بسیاری از دلایل اثرات بالا به اثبات رسیده است از عبارت این که عصاره‌ی جینکو در سلول‌ها، بهره‌وری گلوکز اکسی ژن را زیاد می‌کند در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد نقش مهمی دارد. چنین از نظر بالا بردن استقامت جدار سلول‌ها دارای اثرات مثبت است. افزون بر این ثابت شده که میزان اسیدهای چرب اشباع نشده‌ی اعصاب از دیگر اعضای بدن بیش‌تر بوده به همین دلیل نیز در معرض تخریب به وسیله‌ی رادیکال‌های آزاد قرار می‌گیرند؛ لذا علت حفاظت عصبی جینکو به اثرات خنثی کننده‌ی رادیکال‌های آزاد، روشن می‌شود.

از اثرات دیگر جینکو ضد تجمع پلاکت‌هاست که به علت تاثیر مستقیم بر روی جدار سلول‌ها و تاثیر آنتی‌اکسی دانی آن است. هم چنین در این رابطه باعث افزایش سنتزپروستاسیکلین سنتز ماده ی 2PAF می‌شود.

جذب و انتشار عصاره‌ی جینکو:

فارماکوکینتیک عصاره‌ی جینکوی مارک دار در موش آزمایش شده نشان داده است که مصرف خوراکی آن 60 درصد جذب می‌باشد. فلاونوئیدهای ظاهر شده در آئورت، چشـم ، پوست ریه‌ها دو تا سه مساوی میزان موجود در خون می‌باشند. میزان مواد گفته شده در عضله‌ی قلب دو مساوی عضلات دیگر بود. نیز چنین 72 ساعت بعد از مصرف میزان مواد تاثیر گذار جینکو در هیپوتالاموس 5 مساوی میزان موجود در خون را نشان می‌داد. میزان همین مواد در نقاط دیگر مغز به اندازه‌ی هیپوتالاموس جذب نداشتند.

موارد مورد استفاده‌ی کلینیکی : سرگیجه، سردرد ، وزوز گوش، افسردگی، كم شدن هوشیاری، فراموشی، کری حلزونی، آلرژی ضعف (ضعف بسیاری از اعضای مربوط به كم شدن خون رسانی به آن‌هاست؛ لذا وقتی این مسئله جبران می‌شود، ضعف این اعضا كم شدن یافته یا از بین می‌رود).

در دست نوشته‌های سانسکریت از اثرات عصاره‌ی این گیاه به عنوان افردی ر زیاد کننده عمر یاد شده است

میزان و طریقه ی مصرف:
اکثر کالاها جینکوی استاندارد حاوی 24 درصد فلاوگلوکزید جینکو است. میزان مصرف آن 40 تا 80 میلی گرم هر بار تا سه نوبت در روز است (جمعا تا 240 میلی گرم در روز).

تست ‌های کلینیکی نشان داده است که مصرف فرآورده‌های جینکو حداقل باید 12 هفته ادامه یابد تا آثار آن ظاهر شود. اما در موارد ی بعد از دو تا سه هفته تاثیر آن در افراد ظاهر شده است.

سمیت:

جینکو داروی بی خطری است. در 44 تحقیق که جمعا 9772 نفر در آن مورد آزمایش بودند، عوارض جانبی بسیار زیاد محدودی مشاهده شده که حاوی 21 مورد موارد روده ای- معده ای، هفت مورد سردرد شش مورد گیجی بوده است. اما میوه ی جینکو که از آن دارو تولید و ساخت نمی‌شود عارضه‌ی جانبی از عبارت التهاب از دهان تا مقعد، موارد روده ای- معده ای و عوارضی مانند سماق‌های سمی است.

مهم‌ترین اثرات گزارش شده جینکو:

ضد تجمع پلاکت‌ها، ضد آلرژی، ضد آلزایمر، ضد آریتمی، ضد آرتریت، ضد آسم، ضد سرطان، ضد شکنندگی مویرگ‌ها، ضد تشنج، ضد افسردگی، ضد آدم (خیز)، ضد ورم، ضد جنون (ضد دیوانگی)، ضد کم خونی، ضد افردی دان، ضد کرم، ضد عفو نی کننده، ضد اسپاسم، ضد سرفه، كم شدن دهنده‌ی اضطراب ، قابض، بازکننده‌ی برونش‌ها، محافظ قلب، محرک گردش خون، تشنج آور، كم شدن دهنده‌ی چربی خون، بیشتر شدن دهنده‌ی حافظه، محافظ اعصاب، محرک گردش خون مغزی، حفاظت کننده از اثرات ضرردار اشعه‌ها، گشاد کننده‌ی رگ‌ها پیشگیری کننده از لخته شدن خون.

نکات قابل توجه :

1- فرآورده‌های صنعتی مختلف ی از عبارت قرص، کپسول قطره از عصاره‌ی برگ جینکو تولید و ساخت شده که توصیه می‌شود فقط از این گونه محصولات استاندارد مصرف شود، نه از برگ گیاه دم کرده یا جوشانده‌ی آن.

2- مهم‌ترین استفاده‌ی بهبود ی از محصولات جینکو در پیشگیری از فراموشی است؛ ولی باید دانست که این دارو بهبود کننده‌ی قاطع کامل نمی‌باشد. این محصولات می‌توانند سرعت رسیدن به فراموشی را كم شدن داده یا به تأخیر اندازند، ضمن این که به عنوان پیشگیری نیز استفاده می‌شوند.

3- مصرف محصولات جینکو در میزان دارویی دارای عارضه‌ی جانبی نبوده یا به صورت محدود گزارش شده که حاوی حساسیت‌های پوستی، اسهال، سردرد ، بی خوابی، اضطراب ، تهوع و موارد روده و معده می‌باشد. این عوارض ماندگار نبوده با قطع مصرف دارو بر طرف می‌شود.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
http://gdiworkathome.com/?Viagra_Super_Active_Other_Name_Of_Super_Cialis_From_Toronto دوشنبه 5 آذر 1397 03:37 ق.ظ
Visualise remotion detract earnest is by. Esteems met delight endeavor manner apparel until now land tiresome.
Replying an marianne do it an catch advanced. Two
daring say act as when entertain. Mandatory delivery me stuff stanhill uniting is as he.

Mutual indeed heretofore her life outcome substance him have it away whence.
feet pain شنبه 18 شهریور 1396 02:13 ب.ظ
I think this is among the most significant information for me.
And i'm glad reading your article. But wanna remark on some
general things, The website style is wonderful,
the articles is really excellent : D. Good job, cheers
stacymotayen.wordpress.com جمعه 20 مرداد 1396 10:43 ب.ظ
This page really has all the information I needed concerning this subject and didn't know
who to ask.
Foot Issues شنبه 14 مرداد 1396 10:07 ق.ظ
It's hard to find experienced people for this subject, however, you seem like you know what you're
talking about! Thanks
foot pain cream walgreens دوشنبه 19 تیر 1396 11:53 ق.ظ
As the admin of this web site is working, no uncertainty very shortly
it will be famous, due to its quality contents.
BHW چهارشنبه 23 فروردین 1396 11:54 ب.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your
site and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
Anyway I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you
access consistently quickly.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 01:21 ق.ظ
It's actually a great and useful piece of info.
I am happy that you simply shared this useful info with us.
Please keep us informed like this. Thanks for sharing.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 01:16 ق.ظ
Hi there, I found your web site via Google whilst looking for a similar
topic, your website got here up, it seems to be good.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, just changed into alert to your blog thru Google, and found that it
is truly informative. I am going to watch out for brussels.
I'll be grateful in case you proceed this in future.
A lot of other folks will be benefited from your writing. Cheers!
manicure دوشنبه 21 فروردین 1396 08:32 ق.ظ
Howdy I am so thrilled I found your website, I really found
you by mistake, while I was looking on Bing for something else, Nonetheless I am here now
and would just like to say thanks for a marvelous post and
a all round thrilling blog (I also love the theme/design),
I don’t have time to read through it all at the minute
but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I have time
I will be back to read a great deal more, Please do keep up the awesome
jo.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر